Aktuálně

4. listopadu 2022 Aktuality z Charity Krnov

Dočasně uzavřena - Půjčovna kompenzačních pomůcek

Z důvodu nemoci pracovníka bude Půjčovna kompenzačních pomůcek do 11. 11. 2022, UZAVŘENA. 

20. září 2022 Aktuality z Charity Krnov

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Z důvodu čerpání řádné dovolené pracovníka, bude Půjčovna kompenzačních pomůcek ve dnech od 27. 09. do 30. 09. 2022 - UZAVŘENA. V těchto dnech nebude uskutečňován ani odvoz pomůcek z domácností. Děkujeme za pochopení.

Denní stacionář navštívil Zámek v Hošťálkovech
26. srpna 2022 Aktuality z Charity Krnov

Denní stacionář navštívil Zámek v Hošťálkovech

Pracovníci a uživatelé Denního stacionáře se rozhodli zpříjemnit si den výletem. Vybrali si krásný zámek v Hošťálkovech, který prochází rekonstrukcí. Měli možnost nahlédnout do přijímacího sálu, dámských i pánských pokojů, prohlídnout si nejrůznější lovecké trofeje, malby, které tento okouzlující zámek zdobí. A tím vším je provázela kastelánka paní Andrea Šírová, které moc děkuji za zajímavý a vyčerpávající výklad o historii.

Oslava Dožínek v Domu dobré vůle Žáry
3. srpna 2022 Aktuality z Charity Krnov

Oslava Dožínek v Domu dobré vůle Žáry

Konec léta byl v časech našich praprababiček oslavou  dožínek, které se slavily ve slovanských kulturách velmi často. Dnes se již tolik neslaví, neboť dnešní lidé žijí jiným životem, uspěchaným. Proto se snažíme v pobytové službě Charity Krnov každou tradici jednotlivých ročních období našim uživatelům připomínat. A tentokrát se pracovníci Charity - Domu dobré vůle Žáry zaměřili na oslavu Dožínek, které se slaví k ukončení žní. Oblékli se do krásných krojů a nechyběla i výzdoba z klasů obilí, muzika, promítání videa jak žně probíhají, tradice, bohatě prostřený stůl, velmi chutné koláče a dobrá nálada. Velmi důležitý je dožinkový věnec, který se v domě hospodářů ponechává až do jarní setby a o tom všem jsme si s uživateli povídali a připomínali jim tradici krásných Dožinek. Uživatelé se moc bavili, tančili a vyzkoušeli si i sednout na zahradní traktůrek.

Charita Krnov slaví 30 let, oslavte to společně s námi
20. června 2022 Aktuality z Charity Krnov

Charita Krnov slaví 30 let, oslavte to společně s námi

Charita v Krnově oslaví 30 let svého působení. Nenechejte si tuto událost ujít a zúčastněte se těchto krásných oslav.

8. června 2022 Aktuality z Charity Krnov

Uzavření Půjčovny kompenzačních pomůcek

Od 4. července do 17. července bude Půjčovna kompenzačních pomůcek, z důvodu čerpání řádné dovolené, uzavřena. V těchto dnech nebude možné si na Charitě Krnov vypůjčit kompenzační pomůcku. Děkujeme za pochopení.

Cesta na Ukrajinu: Při předávání materiální pomoci nás přepadlo několik raketových poplachů
5. května 2022 Charita Česká republika

Cesta na Ukrajinu: Při předávání materiální pomoci nás přepadlo několik raketových poplachů

Ukrajina je země s krásnou přírodou a s dobrosrdečnými lidmi, kteří jsou nyní nuceni žít ve smutku války. A právě proto jsme v těchto dnech s ní a pomáháme.

Vyhlašujeme materiální a potravinovou sbírku
16. března 2022 Diecézní charita ostravsko-opavská

Vyhlašujeme materiální a potravinovou sbírku

V souvislosti s narůstajícími počty příchozích uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny, vyhlašuje Diecézní charita ostravsko-opavská materiální a potravinovou sbírku pro lidi, kteří v České republice hledají útočiště a potřebují poskytnout základní pomoc. Sbírka potravin a hygienických potřeb potrvá do konce března a připojuje se k ní také 15 oblastních Charit, které působí na území Moravskoslezského kraje.

1. března 2022 Aktuality z Charity Krnov

Terénní pečovatelská služba hledá pracovníka do svého kolektivu

                                              Charita Krnov vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo a hledá posilu do svého týmu. Pokud jste samostatní, empatičtí a rádi pracujete s lidmi, pak jste naším člověkem. Volné pracovní místo: PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH V TERÉNNÍ PEČOVATELSKÉ SLUŽBĚ Náplň práce: Poskytování přímé obslužné péče o klienty v jejich domácím přirozeném prostředí, podpora jejich soběstačnosti, zajištění základních potřeb v oblastech: osobní hygieny, chodu domácnosti, stravování, kontaktů s okolím. Pracovní poměr: Hlavní pracovní poměr, pracovní smlouva na dobu určitou, po zapracování lze na dobu neurčitou. Nástup od 1. 05. 2022, dle dohody i dříve Pracovní úvazek, dovolená: 1 úvazek pracovník v sociálních službách 40 hod./týd., 5 týdnů řádné dovolené Místo výkonu práce: Charita Krnov Požadavky pro vznik pracovního poměru: Minimálně vzdělání s výučním listem, bezúhonnost a zdravotní způsobilost, kurz pracovníka v sociálních službách. Důležitý empatický přístup, motivovanost, cílevědomost, trpělivost a zodpovědnost. Řidičský průkaz skupiny B, aktivní řidič. Poznámka k volnému pracovnímu místu: Strukturovaný životopis, motivační dopis, zašlete nejpozději do 31. 03. 2022 na e-mail monika.dudova@krnov.charita.cz nebo poštou na adresu: Charita Krnov, ředitelka – Bc. Monika Dudová, Hlubčická 297/3
794 01 Krnov. Zasláním materiálu o své osobě, zájemce souhlasí s uchováním svých osobních údajů po dobu výběru nového pracovníka. Poté budou materiály skartovány. V měsíci dubnu budou zájemci z 1. kola posouzených životopisů, pozváni k výběrovému řízení.  

 

Tříkrálová sbírka 2022 začíná. Koledníci po loňské pauze vyráží za vámi
1. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka 2022 začíná. Koledníci po loňské pauze vyráží za vámi

Tříkrálová sbírka 2022 je tu! Koledníci se opět chopí zapečetěných kasiček a vyrazí koledovat do ulic. Během výpravy budou prosit o příspěvek pro ty, kteří se ocitli v nouzi. Největší sbírková akce v Česku probíhá letos již po třiadvacáté. Dokáže spojovat lidi a navodit pocit radosti a soudržnosti. Jde taky o skvělou příležitost, jak začít nový rok dobrým skutkem.