Uzavření Charity

DNE 15. 11. ČTVRTEK OD 12:00 HOD

DNE  16. 11.  – PÁTEK CELÝ DEN

  bude Charita Krnov uzavřena z technických důvodů  ELEKTORINSTALACE

Děkujeme za pochopení         

Za Charitu Krnov: Monika Dudová - ředitelka

Charita Krnov získala aktovky pro děti k nám i na Ukrajinu

Charita Krnov získala aktovky pro děti k nám i na Ukrajinu

Včera v dopoledních hodinách jsme opět s pracovníky Charity Krnov nakládali kamion v Jaroměřicích nad Rokytnou, tentokrát plný dětských aktovek a batůžků. Tento sponzorský dar od kožešinářského družstva Jihlava, s názvem SNAHA, nám zajistil pan poslanec Michal Ratiborský. Velice si jeho nadšení, ochoty a pomoci vážíme. Moc mu děkujeme i za zajištění kamionu od Kofoly, a.s., Krnov, bez kterého bychom neměli šanci odvézt 1 677 ks školních aktovek a 578 ks pytlíků na papučky. Všechny aktovky jsme ráno znovu složili z kamionu u nás na Žárech. Děkuji moc všem pracovníkům, kteří ochotně pomáhali. Aktovky budou předány dětem u nás a dětem na Ukrajině. Pro větší polovinu si na konci měsíce listopadu přijedou pracovníci z Generálního konzulátu České republiky ve Lvově a předají je školám na Ukrajině. Několik kusů odvezeme do našeho partnerského města Nadvirna na Ukrajině a ostatní jsou připraveny pro naše děti. Pokud o někom víte, prosím ozvěte se mi 725 104 441 nebo zavolejte na Charitu. Ráda vám potřebné množství předám.

Jsou opravdu moc krásné a nové ♥                                                                                              Monika Dudová

Z výtěžku Tříkralové sbírky 2018 zakoupeny oxygenátory

Z výtěžku Tříkralové sbírky 2018 zakoupeny oxygenátory

Oxygenátor zpříjemní život našim klientům, o které pečuje Charita Krnov v rámci Půjčovny kompenzační pomůcky.  3 tyto přístroje organizace zakoupila z výtěžku Tříkrálové sbírky 2018, všechny byly zakoupeny v hodnotě  63 tisíc korun.

Největší zájem je právě o oxygenátory,  kterých jsme měli doposud k dispozici  tři a ty jsou neustále vypůjčeny. Díky vám dárcům v době Tříkrálové sbírky jsme mohli zakoupit další, a tím pomůžeme vyřešit těžkou situaci klientů, kteří musejí být v současné době z důvodu okamžitého napojení na kyslík v nemocniční péči.

Výhodou tohoto oxygenátoru je uživatelsky snadná obsluha a ve srovnání se staršími kyslíkovými bombami zcela bezpečný provoz. Přístroj čerpá kyslík přímo ze vzduchu, nikoliv ze záložní kyslíkové bomby. Umožní nemocným pobyt v domácím prostředí v okruhu svých blízkých.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás

Tříkrálová sbírka

Náš výtěžek
394 392 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR